ХОЧУ в Бердянськ: що подивитися, де зупинитися і в яке кафе обов'язково зайти?


Опубликованно 31.07.2020 02:20

ХОЧУ в Бердянськ: що подивитися, де зупинитися і в яке кафе обов'язково зайти?

У своєму попередньому матеріалі я розповідала про те, як добиралася в Бердянськ, санаторії "Арктика", в якому жила, оздоровлення та Азовському морі. Цього разу, як і обіцяла, хочу більш детально зупинитися на визначних пам'ятках міста, гастрономічних знахідки, кафе, яке потрібно відвідати ОБОВ'ЯЗКОВО, і альтернативних базах відпочинку.

Почну з того, що відпочинок в Бердянську — безпечний. Я це перевірила на собі. Санаторії стежать за чистотою: скрізь стоять санитайзеры, а також часто проводиться прибирання приміщень; весь персонал ходить в масках. Влада міста тримають руку на пульсі, і перевіряють працівників оздоровчих закладів на COVID-19. Наприклад, днями весь персонал санаторію "Арктики" (126 осіб) склали тести. Всі результати — негативні.

Анна Іваненко, головний редактор HOCHU.ua

Отже, далі розповідаю про визначні пам'ятки. Бердянськ — серце Азова. Недалеко від мерії знаходиться кована скульптура, яка є однією з візитних карток міста.

Запам'яталося будівля Бердянського державного педагогічного університету. Дуже красиво і затишно.

Приморська площа

На Приморській площі є вельми оригінальні пам'ятники Серед них — "Бичок-годувальник". Бердянськ дійсно славиться своїми уловами бичка і вважається батьківщиною цієї риби, але у цьому році його мало. Тому спробувала я бички лише раз — у кафе. Але про це пізніше.

Також є підкова "На щастя" і "Крісло виконання бажань", яке, за словами місцевих, виконує найсміливіші мрії в життя. Загадала. Вірю, що збудеться.

Неподалік розташований ще один пам'ятник, який не можна обійти увагою, а присвячений він сантехніку.

Ще одна візитна картка міста — ротонда. Ну як тут не сфотографуватися?

На приморській площі розташований луна-парк, колесо огляду і Готель жахів. В останній дуже хотіла потрапити, але банально не вистачило часу.

Вартість атракціонів: Колесо огляду: 100 грн; Готель жахів: 100 грн; Ланцюгова карусель: 80 грн; Центрифуга: 80 грн; Автодром: 80 грн.

Зате встигла поплавати на "піратському" кораблі. Вартість: 100 грн півгодини. Час пролітає на одному диханні. Піратів не зустріли, це й не дивно — після карантину алкоголь та інші напої на палубі не продаються. :)

Вважаю, що це дуже правильне рішення. А ось заради тих же гарних фоточек — не обходьте увагою такий корабель. Дітям теж буде дуже цікаво і захоплююче!

Також, можливо, вашої дитини зацікавить зоопарк "Сафарі". Вартість квитків: 200 грн дорослий і 150 грн. — дитячий.

Цікавий факт. Чого не відняти у жителів Бердянська, так це почуття гумору. Оцініть вивіску туалету в центрі міста. Дрібниця — а настрій піднімає.

Звичайно, я можу ще годину розповідати про визначні пам'ятки Бердянська, але навіщо? Краще приїхати і самостійно побродити пішки пару годин. Тільки так можна зрозуміти місто в повній мірі.Бердянський художній музей імені Ісаака Бродського

В цьому році художньому музею імені Бродського виповнилося 90 років! І якщо будете в Бердянську, то теж обов'язково відвідайте. Там є роботи Айвазовського, Сєрова, Бенуа і багатьох інших. Загалом музей налічує до 4 000 пам'яток образотворчого мистецтва.

Цікавий факт. У Бердянському художньому музеї є картина Валентина Сєрова "Натурник з червоною тканиною", яка привернула мою увагу. На питання гіда, чому юнак зображений з закритими очима, звучало багато версій. І те, що йому було страшенно холодно, і те, що засинав.

Але, виявляється, художник спеціально просив натурника закривати очі, які, як ми знаємо — дзеркало душі. Саме вони передають емоції, ті або інші стани, що може відволікати від самої картини. В даному випадку — від тіла натурника.

Вхід в музей: 20 грн. Де поїсти у Бердянську?

Погуляли — можна і поїсти. У попередньому матеріалі я обіцяла розповісти про заклад, в якому потрібно побувати. Записуйте — кафе "Хвиля" (вул. Макарова, 45б). Воно працює з 2011-го, а в минулому році його засновники навіть отримали табличку "Ревізор рекомендує".

Його заснували два друга — Віталій Сабардін і Микола Антипенко. Будували все в прямому розумінні з нуля і вклали свою душу в це кафе.

Особисто для мене показник того, гарний заклад чи ні — чистий туалет. Тут він був просто ідеальним, враховуючи чималу прохідність людей — персонал встигає за всім слідкувати.

Що стосується страв, то в "Хвилі" готують фірмові чебуреки, піцу (до речі, тісто в ній особливе, ніколи раніше такого не пробувала), багато різних салатів і страв з морепродуктів.

Для розуміючи цін, публікую деякі з них: Салат "Хвиля" з кальмарами — 102 грн; Салат "Заморський" з сьомгою і кальмарами — 151 грн; Смажені бички (3 шт) — 68 грн; Камбала смажена (100 гр) — 84 грн; Судак смажений в клярі (150 гр) — 92 грн; Чебуреки (з м'ясом; з бринзою і зеленню; асорті — м'ясо, бринза, помідор) — 33 грн за 1 шт; Пиво: від 17 до 47 грн.

Гостинні господарі, дотримання карантинних норм та смачна свіжа їжа "з пилу, з жару". Якщо будете в Бердянську — обов'язково зайдіть. Де зупинитися в Бердянську?

Трохи раніше я розповідала про санаторії "Арктика". Зараз зупинюся на інших варіантах. Наприклад, можете звернути увагу на базу відпочинку "Бриз" (вул. Макарова, 75). Доглянута територія, затишна їдальня і пляж в декількох хвилинах ходьби від номера.

Номер Класик обійдеться на двох зі сніданком в 1800 грн до 31.08, а з 01.09 по 10.09 — 1500 грн. Комфорт — 2100 грн до кінця серпня, а у вересні — 1700 грн. Обід коштує 200 грн, а вечеря — 150 грн. Телефон: +38(066) 458 96 04.

Моєму здивуванню не було меж, коли я дізналася, що в Бердянську є готель класу De Luxe — PAMORAMA Family Hotel (Макарова, 69а). Назва говорить сама за себе — там просто чудова панорама на Азовське море.

Це 6-поверховий комплекс, в якому 215 номерів, розрахованих на 448 місць (готель — найбільший в місті). Всі номери — шикарні. Стандарт — 1600 грн на двох зі сніданком, Стандарт покращений — 2100 грн на двох + сніданок, De Luxe — 3600 грн на двох + сніданок. В готелі є і медичні процедури. Наприклад, грязьове обгортання обійдеться в 144 грн, підводний масаж — 100 грн, душ Шарко — 92 грн. В цілому, ціни такі ж, як і в санаторіях. Краще приїхати і побачити все своїми очима. Контактний номер: +38(097) 60 00 11.

Цікавий факт:в цьому готелі я зустріла американців з Меріленда, які зараз обрали для себе відпочинок на Азовському морі. Дитячий відпочинок

Коронавірус ввів свої корективи у цьому році, тому дитячі оздоровчі центри тільки готуються розкрити свої двері в серпні (якщо не погіршиться ситуація). Дуже цікавим та інтерактивним мені здався медичний центр "Червона гвоздика" (щодо назви дізнавалася — воно бере свій початок десятки років тому і, швидше за все, не змінювалося з дня заснування). Але там круто — є "Хутори розваг", де в ігровій формі діти можуть поринути в українську історію і традиції.

А ще поруч із "Червоною гвоздикою" є пляж, паркова зона та креатив у всьому. Подивіться, одні умивальники чого варті.

 

Центр має дев'ять затишних корпусів і до пандемії брав до 700 дітей одночасно. Харчування — шестиразове, в асортименті овочі, фрукти, соки. Вартість путівки: близько 15 000 грн. Всі деталі можна дізнатися за телефоном: +38 (06153) 7 17 21. Пляжі

У Бердянську більшість пляжів — безкоштовні. Але є одне круте місце, куди не шкода грошей — це літній пляжний клуб Nomads. Абсолютно унікальне і творче місце. Вхід туди коштує 150 грн., і і це включено: пляжна подушка, пуфик, гамак, парасолька, тіньова зона, туалет, душ, wi-fi, шикарно чиста територія і відмінна музика. Для дітей до 7 років — безкоштовно.

Цікавий факт: саме в цьому пляжному клубі ми випадково зустріли музиканта Арсена Мірзояна. За селфи не втекли, осіб на відпочинку все-таки. :)

Замість підсумку

Перед від'їздом нам ще вдалося глянути на панораму міста і заїхати на рибний ринок.

Брати в дорогу морепродукти я не ризикнула, але склянку креветок за 20 грн все ж уплела практично там. :)

Якщо ви в Бердянську і хочете купити свіжу тарань, балик або судак, то зателефонуйте Оксані: +38 (099) 090 40 55.

Все хороше рано чи пізно закінчується. Як і наша поїздка. Навіть вихідні в Бердянську можуть послужити перезавантаженням. Але якщо ви долаєте кілометри, то побудьте там хоча б тиждень. Як ніяк — потрібна навіть банальна акліматизація. А ми зі Світланою Брагою беремо напівсолодкого в поїзд і повертаємося назад в Київ.

Більше детальної інформації про Бердянську шукайте на офіційному туристичному порталі міста.

Всім подорожей, тільки позитивних емоцій і здоров'я!



Категория: Красота