Поїзд, Азовське море і лікувальні грязі: як пройшла моя перша поїздка в Бердянськ-2020
Опубликованно 27.07.2020 16:00
Мене сміливо можна назвати людиною, якого ніяка сила не може втримати вдома. Хлібом не годуй — дай помандрувати. Під час карантинної самоізоляції в голову лізли підступні думки, що в цьому році я моря взагалі не побачу. Але при першій же можливості, а вона видалася в розпал сезону — в середині липня — я рвонула в серці Азова — місто Бердянськ.
Анна Іваненко, головний редактор HOCHU.ua
Поки кордону з багатьма країнами закриті, вирішила, що останні п'ять років незаслужено обходила увагою українські міста (Одеса не вважається — до пандемії я там кожен рік працювала на кінофестивалі).
У Бердянську останній раз була зовсім крихіткою, коли мені було 2 роки, тому спогади, природно, смутні. Але навіть за кілька днів мені вдалося зануритися в атмосферу цього міста, поринути в Азовське море і наїстися улюблених морепродуктів. Але про все по порядку.Дорога
Питання з "добиранием" в Бердянськ стояло гостро і до пандемії коронавіруса. Поїзд Київ-Бердянськ йде до місця призначення більше 16 годин. Всьому виною — неэлектрофицированная частину маршруту. Простими словами — на одній із станцій паровоз змінюється на вугільний і з-за цього довго стоїть.
Але з іншого боку — довга дорога — відмінний шанс нарешті виспатися, враховуючи, що в купе зараз можна перебувати виключно по дві людини. Ну чим не рай для соціопата?
При вході у вагон провідниця вимірює температуру, але якось вибірково. Сказати, що потяги стали суперстерильными — не можна. Загалом, все, як було, так і є. Ще один момент для любителів поганяти чай/кава в дорозі — ними найближчим часом доведеться запасатися самостійно, тому що в поїздах вони зараз не продаються. Але окріп — у вільному доступі. А я за звичкою вирішила не відходити від традицій і захопила з собою пляшку білого напівсолодкого, яку ми з моїм компаньйоном Світланою Брагою з Sovetnews з задоволенням розпили ввечері і дорога пройшла ще швидше.Перше враження
Чим обожнюю курортні міста, так це тим, що тільки ступивши на вокзал, ти відчуваєш морське повітря, який тут же тебе обволікає. Перше, що кинулося в очі — приватники, які пропонують орендувати у них житло. Але, як мене попереджали, на такі варіанти краще не вестися по телефону домовляєшся про однією ціною, а приїжджаєш — тобі озвучують тариф у кілька разів більший.
Санаторій "Арктика"
З житлом вирішили не ризикувати і вирушили в перевірене місце — санаторій "Арктика".
Чому воно носить саме така назва — мені так до кінця і не пояснили. Судячи з усього, як назвали спочатку — так і залишилося. Легенди, пов'язаної з Арктикою — немає, а шкода.
Перше, що хочеться сказати — це відмінне місце для сімейного відпочинку. Доглянута територія, їдальня в окремому приміщенні. І що найголовніше — весь персонал дотримується санітарних норм, є санитайзеры і скрізь чисто!
Вартість проживання в стандартному номері на двох — 1100 грн на добу, покращеному стандарті — 1300, двокімнатний стандарт — 1800, сімейний двокімнатний — від 1400 до 1800, делюкс — 3600. Такі ціни діють до кінця серпня. Зазначу, що в цю вартість не входить лікування та харчування.
З мінусів — номер стандарт — невеликий, але є холодильник, сушарка і, що важливо, — гаряча вода. З іншого боку, ви ж приїхали на мореее! Навіщо сидіти в номері?
Окремої уваги варта їжа в їдальні "Арктики", яка зробила зі мною якийсь камбек у дитинство. Перше, друге, десерт і компот. Ух, як мені не вистачало в столиці цих котлеток і супчика з пельменями. Ось він — колорит.
Вартість харчування — 380 грн з людини на добу (на наступний день після заїзду) та 460 грн у добу, якщо людина не проживає в санаторії.
Що стосується оздоровчих процедур в "Арктику", то я цілеспрямовано їхала на бруді! І не помилилася. Це захват, коли тобі роблять грязьове тепле обгортання, і ти 15 хвилин лежиш, як мумія Тутанхамона.
Подібні процедури лікар, як правило, рекомендує робити в комплексі — до 10 відвідувань.
Шикарна процедура, після якої здається, що заново народжуєшся. Навіть шкіра стає більш гладкою. Коштує близько 180 грн. Є й інші, більш точкові. Якщо, наприклад, лікар порекомендує бруду на 2 суглоба, це коштуватиме 120 грн, аплікації на область миндалей і пазух носа — 75 грн. Консультація терапевта обійдеться в 150 грн, а повторна — 115 грн.
Встигла я випробувати і басейн з гидрокинезотерапией. І тут мені "передала " привіт" спина, яка дає про себе знати після сидячої роботи. Є бруси і трапеція для вправ в басейні. Мені не склало праці на них підтягнутися. Але на наступний день відчула крепатуру в руках і зрозуміла, наскільки я за карантин "закостеніла", навіть при частій фізичної активності.
В санаторії є ряд інших процедур. В них детально заглиблюватися не буду. Всю інформацію можна дізнатися на місці або по телефону (06153) 92-0-27. Море
Азовське море в трьох хвилинах ходьби від пансіонатів. До громадського пляжу — 7 хвилин пішки, але людей там набагато більше, тому частіше плавали в затоці, який був поруч.
Море чисте, прогріте, але з медузами. Хоча, як показала практика, до них швидко звикаєш.
Цікавий факт: ввечері на території санаторію проходять дискотеки. Туди я чомусь так і не дійшла, але гучна музика (до 22.00) теж ставить свій настрій.
Замість підсумку
У нас зі Світланою Брагою, з якою ми їхали в одному купе з напівсолодким, є традиція — купуємо шампанське і йдемо до моря. Не подумайте, що купатися. Ні-ні, це з шампанським виключено. Ми йдемо туди за натхненням, милуємося красою цієї стихії і мальовничими пейзажами. А ще говоримо — про глобальне і приземлене. І в цьому теж є своєрідний кайф. Тому що кожна поїздка — це, в першу чергу, люди. З цим мені щастить, тому що часто потім дружу з тими, з ким не знайомлюся в подорожах.
Спойлер: у наступному матеріалі я розповім про визначні пам'ятки Бердянська, гастрономічних знахідки, кафе, яке потрібно відвідати ОБОВ'ЯЗКОВО, і альтернативних базах відпочинку. To be continued...
Більше детальної інформації про Бердянську ви можете знайти на офіційному туристичному порталі міста.
Категория: Красота