Славське: як небанально провести час і чому там варто побувати взимку


Опубликованно 16.02.2020 06:00

Славське: як небанально провести час і чому там варто побувати взимку

Що може бути краще, ніж втекти з сірого Києва на два дні в засніжені Карпати? Вловити дух новорічного настрою і просто переключитися. Ніч в поїзді — і ви вже, здається, зовсім в іншому світі.

Якщо у вас, як і у мене, мрія стати ведучою "Орла і Решки" залишилася поки що тільки мрією — все одно подорожі — це найкраще, що може статися в житті. Емоції, які можна випробувати навіть за пару днів, залишаються в пам'яті на довгі роки.

Отже, цього разу для свого уїк-енду я вибрала селище міського типу у Сколівському районі Львівської області України — Славське. Поспішаю поділитися з вами, дорогі читачі, чому там обов'язково варто побувати.

Наша країна багата на гарні місця, і я вкотре переконуюся, що не завжди потрібно їхати за кордон, щоб надихнутися і отримати нову дозу вражень. В Славське хотіла потрапити вже років 10 точно, і ось це вдалося, нарешті.

Зупинилася я в пансіоні "Альпійський двір". Тихо, затишно та неймовірний вид на гори. Ціна залежить від сезону і номерів, тому вартість краще уточнювати заздалегідь. В середньому це від 900 грн за двомісний номер, включаючи дворазове харчування.

Так як в перший день моєї подорожі погода була дощовою, піднятися на гору Високий верх не вдалося. А для того, щоб кататися на лижах — ще не було снігу. Але ось зовсім недавно, на радість лижникам і сноубордистам, почався сезон!

Нам ж погода не завадила відкрити для себе масу всього нового! Наприклад, козячу ферму "Двох Катерин", яка знаходиться неподалік — у селі Тухля. Це стартап справді двох Катерин, які власним прикладом довели, що в Україні цілком реально побудувати свій бізнес з нуля і без мільйонів у кишенях. Вони беруть участь у різних програмах, виграють гранти та, незважаючи на труднощі, продовжують вкладати душу в улюблену справу.

На фермі живуть 36 кіз і кожна з них, не побоюся цього слова, красуня. До поїздки на ферму я, чесно кажучи, дико боялася, що мене кози можуть заколоти. Але виявилося, що якщо вони підходять до тебе, то тільки, щоб ти їх погладила... Також на території ферми проходять дегустації сирів і молока. А ви знали, що з 10 літрів молока виходить 1 кг сиру?

Довго можу розповідати про козячої ферми "Двох Катерин", тому що тут добре все! І наявність такої в принципі, і мотивація для тих, хто лінується або не вірить у свої можливості (до речі, одна з Катерин — переселенка з Донецької області — всього досягає своєю щоденною наполегливою працею).  

Краще поїхати і подивитися на все своїми очима, а більше інформації можна знайти на сторінці ферми в Facebook.

Там же, в селі Тухля, розташований досить незвичайний музей "Героїв Маківки". Засновник музею — Андрій Ткачик — донині знаходить в горах артефакти. Неподалік від села, в лютому-травні 1915 року, під час Першої світової війни проходила лінія фронту. Артефактів дуже багато, хочеться, щоб вони були більш впорядковані. Мені, як людині, яка мало розбирається у зброї, складно визначити, чим примітний той чи інший об'єкт. Але те, що Андрій заснував такий музей і розвиває його вже величезний плюс.

 

Потім за планом був обід. Щоб відчути весь місцевий колорит, було вирішено відправитися в комплекс "Вежа Ведмежа" у селі Волосянка. Зазначу, що всі плюс-мінус знаходиться поруч, тому часу на дорогу багато не йде.

"Вежа Ведмежа" — це 4-х зірковий готель-замок на 26 номерів в ексклюзивному середньовічному стилі. Вартість: від 2500 грн за стандартний номер. Який же там інтер'єр! Також на території є ресторан, бар, гриль-бар, відкритий басейн, мотузковий парк, дитячий майданчик, СПА-чан, джакузі. А ще там є місцева знаменитість — мовець папуга, який навіть трохи налякав мене своїм: "Пррривет".

Також для таких любителів, як я, внизу є костюми, в яких при бажанні можна пофотографуватися, щоб остаточно відчути дух середньовіччя.

 

І все-таки про їжу, адже я прийшла в "Вежу Ведмежу", в першу чергу, поїсти (просто неможливо не поділитися хоча б малою частиною того, що побачила). Їжа — 5 з 5. Рекомендую обов'язково спробувати борщ! А якщо на вулиці холодно і хочеться зігрітися, то там є прекрасні настоянки. Атмосфера в закладі справді чарівна.

 

Далі за планом мене чекав майстер-клас з... гончарства. Зізнаюся, що колись пробувала майструвати з глини, але нічого путнього не виходило, і я туди йшла, скажімо, без будь-якого ентузіазму. Але все змінилося саме в той момент, коли я сіла за гончарний верстат і у мене вийшла красива пиалка власного виробництва. Дві години пролетіли, як дві хвилини.

Рекомендую відвідати хоча б один урок гончарства в котеджі "4 сезони". Запевняю, це захоплює не тільки дітей.

Для вечері був обраний ресторан в готелі "Лагуна". Кожне місце добре по-своєму. Там обов'язково спробуйте банош.

Щоб остаточно перейти від справ, метушні і дедлайнів, завершіть свій перший день подорожі походом в SPA. Наприклад, хороший комплекс є при готелі "Двір княжої корони". Римська парна, фінська сауна і величезний басейн з видом на гори. Справжній релакс!  

Вартість стандартного двомісного номера — від 1600 грн зі сніданком.Що ще запам'яталося?

Будинок в горах COSMOS BlackRock, який знаходиться в 300 м від гори Тростян. Ось туди круто компанією відправитися на кілька днів або усамітнитися з коханою людиною. Тиша, гори і своя атмосфера. Будинок розрахований на 6 чоловік, 3000 грн, але ціна того варта. Забронювати можна за телефоном: +38 098-598-99-88.

 

Також запам'ятався Creative Residenc MC6, а точніше шлях, який я до нього зробила. Перш, ніж туди потрапити, довелося пройти 270 сходинок.

Це креативне простір, в якому часто зупиняються йоги. Концептуально, цікаво, сучасно.

 

Дуже сподобалася "Ковальська " садиба", розрахована на 10 осіб. Це саме те місце, в якому мені б хотілося почати писати свою книгу, пити каву і дивитись на засніжені пейзажі в кріслі-качалці. А ще там немає штор. "Мені нема чого приховувати від людей", — така філософія чарівної господині цієї садиби — Ірини Попович. Кожен елемент інтер'єру надихає. Все знаходиться на своїх місцях. Обов'язково туди повернуся.

Вартість: від 900 грн/добу за двомісний номер. 

 

 

З гастрономічних місць — рекомендую ресторан "Максим", який знаходиться в пішій доступності від ж/д вокзалу. Дуже смачна картопляне пюре, перше і медовуха. Обов'язково загляньте.

Про подорожі можна говорити вічно, але підсумую все вищесказане.

1. У Славському прекрасні готелі, садиби, кожен гарний по-своєму. Це ті місця, де ти дихаєш на повні груди і не можеш відірвати погляду від мальовничих пейзажів.

2. В Славське ходять прямі поїзди практично з усіх українських регіонів.

3. Там відмінні (!) дороги і добре розвинена інфраструктура.

4. Славське — ідеальне місце для зимового відпочинку, який в рази дешевше Буковеля. Наприклад, у будні ціна на підйомник — близько 600 грн. Якщо приїхати компанією, то можна зняти котедж "4 сезони" за 1800 грн/добу на 10 осіб. Також цілком доступні ціни в комплексі "Захар Беркут", який розташований недалеко від підйомника (близько 1000 грн/добу з людини з 3-х разовим харчуванням).

 

5. Це саме той регіон, де можна розслабитися! Крім активного відпочинку, тут є чани, SPA, оздоровчі процедури, а зима — відповідний для цього час!

Трохи цифр: Славська ВІДГ може одночасно прийняти близько 10 000 чоловік. Там розташоване 505 "зелених садиб". Готельних комплексів — близько 80-в. Вартість проживання стартує від 80 грн/добу, в залежності від того, де ви хочете зупинитися. Регіон гарний як для зимового, так і літнього туризму.

Хто з іноземних туристів вибирає Карпати? 10% — Туреччина та Ізраїль, більше 25% — країни Прибалтики, а також Польща.

Навесні 2020 року планується відкриття туристичного центру, де кожен зможе знайти всю необхідну інформацію про регіон. А також інтерактивна карта, на якій будуть показані вільні садиби (орієнтовно, вона буде влітку 2020 року).

Чи були ви в Славському? Що запам'яталося найбільше? Діліться своїми враженнями в коментарях. А всю актуальну інформацію про цьому курорті ви можете знайти на офіційному сайті.

Дякую Славське ВІДГ і туристичний прес-клуб України за допомогу в організації поїздки та підготовці матеріалу.Поділитися Підписатися Підписатися Матеріали по темі: Найдорожчі міста світу: довідник туристаКуди поїхати в романтичну подорож? Мости всього світуКуди поїхати? Роман з Прагою...ТОП-7 продуктів для мандрівниківБез шкоди гаманцю: подорож в Лондон10 хвороб мандрівниківТравневі з користю: найкращі санаторії УкраїниТоп 10 кращих аеропортів для шопінгуТОП-9 порад для мандрівників від Пауло КоельоТОП-27 місць на планеті, які обов'язково треба побачити теги: подорожі Західна Україна

Ганна Іваненко Головний редактор



Категория: Красота