Такий різний Китай: що подивитися в Піднебесній?
Опубликованно 06.12.2019 15:20
Стежка смерті, Велика Китайська стіна, карстові гори з "Аватара" і Теракотова армія — Піднебесна здатна здивувати кожного. За чим їхати в Китай і що подивитися екстремалам, романтикам, гурманам і навіть кинофанатам, розповідає головний мандрівник bodotravel Віталій Дрозд.Китай для мейнстримщиковВелика Китайська стіна
У сенсі поїхати в Піднебесну і не зробити фото на легендарній стіні? Легендарнее її тільки вигадана стіна з "Гри престолів". Ми були не на надто туристичному ділянці — Мутяньюй. Він найвіддаленіший і малолюдний.Наша група розділилася: хтось пішов на оглядову точку, з якої відкривається крутий вид на спорудження та занедбані частини, а хтось залишився гуляти по відреставрованому ділянці. Задоволеними залишилися всі.
Заборонене місто
Складно пройти повз самого масштабного палацового комплексу яскраво-червоного кольору.Під час екскурсії гід розповів нам про особливе вигині дахів. Місцеві жителі вірять, що завдяки такій формі злий дух зісковзує з заокруглених кінців і відлітає в інший світ. Потім екскурсовод провів нас в особливий зал, де з'являлися на світло всі китайські імператори.
Китай для екстремалівСтежка смерті
Любителі висоти можуть зацінити стежку "звивистий дракон", що веде до гори Тяньмень. Прозорий скляний міст, розташований над прірвою глибиною 1500 метрів. А найбільш небезпечний маршрут у світі — Стежка смерті— зараз закритий, і поки невідомо, коли відкриється знову. Він розташований на стрімкій скелі на висоті кількох сотень метрів та являє собою шлях з вузьких дощок без поручнів і огорож.
Канатна дорога
Ще один спосіб дістатися до гори Тяньмень — канатна дорога протяжністю 7455 метрів. Вона найдовша в світі і проходить над національним парком Чжанцзяцзе. Підйом займає близько півгодини. Весь цей час ти їдеш в прозорій кабінці, з вікон якого відкриваються фантастичні види на гірські вершини. Остання частина дороги дуже крута — до станції ти наближаєшся під кутом 37°.
Китай для романтиківМісцева Венеція
Фенхуан — суператмосферный місто, що стоїть на воді. Ми приїхали туди ввечері, і він дуже красиво підсвічувався. Місцеві будинку не реконструювали ще з XIX століття, тому все максимально автентично. Можна поплавати на човнах, пообідати з видом на річку, храми і мости.
Село племені Яо
Тут живуть дівчата з самими довгими волоссям на планеті. Вони стрижуться дуже коротко один раз в житті — коли виходять заміж. Потім відпускають шевелюру заново. Жителі села Яо вірять, що розкішна копиця волосся гарантує багатство, довголіття і удачу в житті. Колись бачити шикарну зачіску дівчини дозволялося лише її чоловікові. Під час візиту в селище також можна погуляти по рисових терас. Коли ми були там, то застали поля в дощ, тому бродили в дощовиках з соковитої зелені, над головою — фіолетове небо. Дуже романтично.
Китай для кінофанатовГора Алілуя-Аватар
Одна з must see точок — це карстові гори, які ми всі бачили в голлівудському фільмі "Аватар". Вони знаходяться в національному парку Чжанцзяцзе. Особливість гори в тому, що коли ти на них дивишся, вони не здаються високими, але знаходяться ніби в хмарах. Мандрівники з нашої групи ніколи такого не бачили. Скелі обволікає красива серпанок— точнісінько, як у фільмі. Не вистачає тільки літаючих машин і синіх на'ві.
Теракотова армія
Ті самі воїни, які оживали у фільмі "Мумія: Гробниця імператора драконів". Топова пам'ятка Китаю і об'єкт спадщини ЮНЕСКО. Цікава історія про те, як знайшли армію: один фермер копав колодязь і натрапив на теракотові статуї солдатів.Збагатився на кілька поколінь вперед. Під час екскурсії з нами трапилася кумедна історія. Коли ми пішли обідати, то побачили, що при вході стояв чоловік і продавав книжки. Хтось із групи купив книгу. Потім до нас підбіг гід і збуджено запитав, чи ми знаємо, у кого тільки що придбали сувенір. Виявилося, це був саме той фермер, який знайшов Теракотову армію. Потім багато у нього купили книжки і взяли автограф.
Китай для гурманівЛичинки, павуки і таргани
У Пекіні потрібно спробувати скорпіонана вуличному ринку. Там "делікатеси" ще живі — наколоті на шпажки, ворушать лапками. Вибираєш собі, віддаєш кухареві, а він занурює скорпіона в киплячу олію. Ще пробували личинок. Єдиний неприємний момент — коли вони лопаються, то всі нутрощі розтікаються у тебе в роті. Знайти подібні екзотичні страви не проблема — в Китаї є цілі вулиці з морськими кониками, зірками, саламандрами, ворсистими павуками, тарганами, зміями — налітай. Подібне бачив в Камбоджі, де справжнім делікатесом вважається смажений тарантул з хрусткою скоринкою і ніжним м'ясом всередині.
Глід та фрукти в карамелі
Китай — рай для вегетаріанців. Мені здається, з усіх азіатських країн саме тут краще всього готують овочі. Багато зелені, різних соусів і фруктів (диня, кавун, груші, драгонфрут). Ми наїлися манго від душі. Національна солодкість — глід, який виглядає, як дикі яблука. Його їдять сухим, свіжим, готують чай або вичавлюють сік. Ще популярні фрукти в карамелі — класний перекус, якщо поспішаєш кудись.
А ви були в Китаї? Також не пропустіть: "Ивлеева vs Бідняків" — легендарні ведучі повертаються в шоу "Орел і Решка".-->
Live Journal
Категория: Красота