Чому ми підсіли на серіал про Чорнобиль?


Опубликованно 15.08.2019 03:10

Чому ми підсіли на серіал про Чорнобиль?

Серіал про Чорнобиль від HBO швидко і впевнено обігнав у рейтингу Гру Престолів, змусив тисячі людей лізти в Вікіпедію і дивитися документальні фільми про чорнобильську катастрофу і примусив наші серця битися частіше в тривозі. Чому так сталося?Дуже правдоподібно

HBO постаралися на славу, знявши максимально правдоподібний серіал. Так, в кадрі миготять металопластикові вікна і дрібні похибки є — їх практично не уникнути. Принаймні, це не стакан Старбакса...

Той самий фатальний Енергоблок номер 4, який ви бачили в серіалі Chernobyl від HBO створений командою студії Postmodern Digital. Студія є частиною FILM.UA Group — найбільшої в Східній Європі вертикально інтегрованою групою компаній у сфері теле - і кинопродакшна, яка розташована в Києві.

Для створення достовірної віртуальної моделі будівлі і оточення використовувалися архівні дані, а також фото та відео матеріали. Вид станції після аварії був відтворений з пильною увагою до деталей, щоб показати глядачеві всі пошкодження від вибуху саме такими, якими вони були в реальності. Якість виконаної роботи і привернуло увагу HBO до даного ассету, який продовжує вражати глядачів у новому проекті.

Схожість героїв серіалу (на прикладі Брюханова, Дятлова і Фоміна) — вражаюча. Нижче кадр з засідання суду, на якому визначалася доля цієї трійці. Фото, датоване 1987 роком і кадр із серіалу, показують нам просто однакові типажі.

Що б там не говорили про те, що це ж американці, про яких схожих рисах може йти мова — подивіться на фото того ж Валерія Легасова або Людмили Ігнатенко. Стовідсоткове попадання.

Режисер з великої літери

Швед Юхан Ренк зняв всі 5 серій "Чорнобиля" і зробив цей серіал однією з найгучніших прем'єр каналу HBO. У скарбничці проектор режисера такі серіали: "У всі тяжкі", "Ходячі мерці", культові кліпи для Мадонни, The Knife, Роббі Вільямса, Кайлі Міноуг, Девіда Боуї. Хіба міг цей хлопець зняти щось негідне?

Ренк обіграв затерті прийоми по-іншому. Приміром, ідилічну життя Прип'яті ми бачимо на початку останньої серії. Після чотирьох попередніх епізодів ми перейнялися життям цих людей, ми вже знаємо, що станеться з ними завтра і хто помре через тиждень. Це своєрідний шанс на прощання з персонажами, які доживають свої останні щасливі години. Жорстокий прийом.Ми готові дізнатися більше

Дивовижним чином нам пояснили всього за п'ять серій, що сталося в 1986 році. Не те що пояснили, розжували, розставивши всі крапки над "і". Навіть старше покоління, слухала лекції (у навчальних закладах) про цю трагедію не один рік, далеко не завжди могло пояснити, що ж сталося тоді в Чорнобилі. Ми побачили катастрофу з різних сторін, дізналися про різні фактори, що вплинули на аварію. Зараз нове покоління готове приймати правду, коли без партійної брехні та лицемірства.

Є ще один важливий момент, який визначив важливість цієї кінокартини. В епоху боротьби із забрудненням навколишнього середовища, коли суспільство хвилює стан екології, цей серіал просто не може не викликати інтерес.

Проект став подією міжнародного рівня і ще до завершення зйомок очолив рейтинг найкращих серіалів всіх часів IMDb і вже зовсім скоро, 18 червня, телеканал "1+1" покаже серіал "Чорнобиль" про українську трагедію, яка сколихнула світ.Глядачі кажуть...

"Дивно чітко все знято, враховуючи те, що це НВО. Антураж, атмосфера, особи... Навіть у другорядних моментах. Є нюанси, чисто мистецькі, але на загальну картину це не впливає. Після аварії, до якогось там травня, був у Києві. Пам'ятаю спеку, людей, дітей у пісочницях, як їздили поливалки і мили все".

"Дуже аутентичненько. Найбільше невідповідність, це те що вони в приватних розмовах один одному товариш, та товариш. А так, цей серіал не для пост СРСР, а для всіх. І тому деякі моменти узагальнені і є вигадані або трохи перебільшені або, навпаки, применшені, щоб передати атмосферу тим, хто в СРСР ніколи не був і взагалі не має уявлення. Після кожної серії є 5 хвилинні ролики в яких творці та актори багато чого пояснюють. Цей фільм збере всі Золоті Глобуси, в цьому році".

"Багато Знала. Новиною стало те, як і де ховали перших загиблих. У серіалі найбільше роздратувало, як партійні функціонери не могли повірити в існування того, що вони не можуть побачити, і тряслися за благополуччя своїх дуп. У вигляді рапортів це не справляло такого враження. Слабо сподіваюся, що комусь це нагадає про реальної сутності совка. Те, що мене вражає в самій катастрофі — це підступність радіації. Рік тому ми були біля нового саркофага, який не був на той момент запечатаний. 500 метрів - абсолютна безпека, чистіше ніж фон у Києві, але з кожним метром небезпека зростає. У самого саркофага могли працювати тільки роботи. А це вже через стільки років ліквідаційних робіт... І хоча сонечко світить, квіточки цвітуть, метелики літають, відвідувати — запросто, а жити вкрай небажано. І не буде бажано навіть при наших пра-правнуків. Складно осмислити".

"Мене вразив той факт, що водолазів відразу ж "поховали". Хоча двоє з них живі досі, а третій помер через 19 років після катастрофи. В цілому, нестиковки в серіалі згладжує професійна зйомка, гра акторів. Ясна річ, не можна вірити кожного кадру. Це все ж не документальний фільм, хоч і прізвища героїв в ньому цілком реальні".

Читайте також: Ліквідатори ЧАЕС обговорили однойменний серіал від HBO

Фото: відкриті джерела в Мережі, обкладинка: Світлана КармадоноваТвітнуть -->

Live Journal

Facebook

Twitter



Категория: Красота