Ліквідатори ЧАЕС обговорили однойменний серіал від HBO


Опубликованно 16.06.2019 22:20

Ліквідатори ЧАЕС обговорили однойменний серіал від HBO

П'ятого червня в Chornobyl hub відбулася зустріч з учасниками подій 1986 року в Чорнобилі. На заході ліквідатори ЧАЕС обговорювали серіал, порівнювали події в ньому і коментували окремі сцени.

На зустріч приїхали Олексій Бреус, ліквідатор чорнобильської катастрофи, оператор нещасливого четвертого енергоблоку. Його робочим місцем був той самий пульт, що показаний у першому епізоді серіалу "Чорнобиль" від HBO. Після аварії Олексій змінив професію, став журналістом і почав писати картини.

Сергій Парашин — ядерний енергетик, колишній заступник секретаря РНБО і колишній керівник Чорнобильської зони відчуження. Під час аварії був секретарем парткому і заступником директора Чорнобильської АЕС. Був присутній на тому самому засіданні керівництва в бомбосховищі, яке показано в першій серії.

Олексій Ананенко — енергетик, інженер-механік на ЧАЕС, ліквідатор, один з трьох "водолазів", який відкривав заслінку басейну під реактором.

Світова преса і всі кому не лінь неодноразово ховали легендарну трійцю, але насправді Олексій Ананенко і Валерій Беспалов живі. Беспалов зараз працює черговим диспетчером в госатоминспекции, Ананенко вийшов на пенсію. Третього водолаза, Бориса Баранова, вже немає в живих, але герой прожив ще 19 років після свого подвигу. Я літав в Америку і розповідав їм про те, що відбувалося в Чорнобилі. Коли я побачив, як все піднесли в серіалі, то зрозумів, що я сам як-то я все по-іншому сприймав. У серіалі розповідь вийшов трохи іншим.

— розповідає Ананенко.

Модератором зустрічі виступив Сергій Мирний, який влітку 1986 року був офіцером радационной розвідки. Працював в єдиній роті, яка займалася моніторингом чорнобильської зони.

Як висловився Сергій Парашин, головна проблема в тому, що всі люди названі своїми прізвищами. Це покладає додаткову відповідальність на плечі героїв. Тому художній фільм сприймається як повністю документальний.

Некоректно показані деякі особистості. Наприклад, Дятлов був іншим. Так, він був жорсткий, але не боязкий. Він був справедливий. Ставлення персоналу між собою також було іншим, працювали професіонали і ніхто не намагався втекти. Співробітники ЧАЕС намагалися уникнути нових проблем: вони самі локально гасили вогонь, допомагали людям уникнути травм і ураження струмом.

Керівництво не розуміло, що відбувається ще багато годин. Люди бачили, але не розуміли, що діється.

Якщо було б реально зробити таку термоядерну бомбу, як показано в серіалі, ми б жили в зовсім іншому світі.

— розповідають ліквідатори.

У той час не було нічого неможливого. Потрібен свинець — його збирали по всьому СРСР.

Важлива деталь, якої немає в фільмі: насправді розпечена лава вже була в барботер на момент, коли водолази вирушили відключити вентилі. Тому можливість другого вибуху зводиться практично до нуля. Вибух, який стався, був максимум з того, що могло статися. Решта — це припущення. Але їх теж потрібно було врахувати. “Ніхто не тікав, все робили свою справу. У цьому полягає наш простий героїзм.

— констатує Сергій Парашин.

А ви вже подивилися серіал "Чорнобиль"?

Читайте також: "Молодість" перемогла: кінофестиваль вибрав кращі фільми

Фото: Даша Капус, обкладинка: © HBO (2019)Твітнуть -->

Live Journal

Facebook

Twitter



Категория: Красота